Jak narysować dinozaura Tyrannosaurus Rex

Jak narysować dinozaura Tyrannosaurus Rex

Dowiedz się, jak narysować dinozaura t rex z tego łatwego tutorialu krok po kroku. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci i początkujących artystów.

Zacznij od narysowania owalu dla głowy i ciała stegozaura. Stwórz drugi większy owal dla szyi.

Głowa

Tyranozaur rex jest jednym z największych dinozaurów teropodów i był przerażającym drapieżnikiem na terenie współczesnej Ameryki Północnej. Miały duże głowy i były w stanie atakować ofiary za pomocą zębów.

Miały również bardzo długie ogony oraz malutkie ramiona i dłonie. Ich zęby były niesamowicie silne i mogły gryźć i rozrywać swoich wrogów na kawałki.

Aby narysować t rexa, będziesz potrzebował ołówka i kartki papieru. Możesz również chcieć pokolorować swój rysunek.

Zacznij od naszkicowania wstępnego zarysu swojego t rexa, skupiając się na proporcjach – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu https://wczasywakacje.pl. Uwzględnij także linie dla nóg, rąk i stawów.

Następnie narysuj głowę swojego t rexa. W tym celu musisz narysować dwa owale dla górnej części głowy i dla szczęki. Górny owal powinien leżeć poziomo, a dolny powinien być nieco większy na jednym końcu, który łączy się z szyją.

Teraz możesz zacząć dodawać szczegóły do swojego t rexa. Na przykład, dodaj małe oko z tyłu głowy i małe kółko na nozdrza w górnej, przedniej części głowy.

Będziesz też chciał narysować kilka ostrych zębów do pyska swojego t rexa. W tym celu możesz dodać kilka trójkątów pod zakrzywioną linią pyska.

Jeśli chcesz, możesz nawet dodać kilka zakrzywionych linii pod okiem dla brwi i kilka kolców dla grzbietu i ogona dinozaura!

Na koniec możesz dodać kilka pasków wzdłuż ciała i głowy t rexa. Możesz użyć czarnej kredki do wypełnienia oczu t rexa, a wnętrze pyska możesz wycieniować białą kredką.

W zależności od poziomu umiejętności, możesz postępować krok po kroku zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym poradniku lub obejrzeć poniższy film instruktażowy, aby rozpocząć pracę. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, ważne jest, abyś uważnie śledził instrukcje i zatrzymywał film po każdym kroku, aby rysować we własnym tempie.

Body

Tyrannosaurus Rex to najbardziej znany dinozaur wszech czasów. Był jednym z największych drapieżników typu apex i znany był z ogromnej czaszki, wielkich zębów i przerażającej dzikości!

Ciało T-rexa jest zupełnie inne niż większości innych dinozaurów, ma długi, wydłużony kształt i duże nogi. Ma również długi, spiczasty ogon. Ten jaszczur tyran może dorastać do 40 stóp długości i jest uważany za jedno z najbardziej przerażających zwierząt w historii.

Zacznij od narysowania owalu w pobliżu środka strony. To będzie główny korpus Twojego dinozaura, a mniejszy owal w górę i na lewo od niego będzie głową.

Następnie narysuj okrągłą linię jako przewodnik dla głowy T. Rexa, czyniąc ją lekko zakrzywioną u góry i nieco zaokrągloną na dole. Okrąg powinien być podobnej wielkości co głowa Twojego dinozaura.

Gdy już narysujesz okrąg, dodaj kilka linii po obu jego stronach. Możesz ich użyć jako prowadnic dla szyi lub dla samej głowy.

Krok 2: Pod głową narysuj zakrzywioną linię, która wygląda jak litera U, jako prowadnicę dla dolnej szczęki. To pomoże ci narysować paszczę jaszczurki tyranki.

Możesz sprawić, by ta linia była nieco bardziej zaokrąglona, lub użyć jej do narysowania nosa i twarzy jaszczurki tyranki. Jest to również punkt, w którym możesz zacząć dodawać szczegóły, takie jak oczy i nozdrza.

Mając te cechy gotowe, możesz przejść do kolejnej części rysunku. W tym etapie będziesz musiał obrysować grubym piórem ciało jaszczurki tyrana, dzięki czemu będzie się ona bardziej wyróżniać na tle reszty kartki.

Następnie, używając cieńszego pisaka, możesz narysować oko, nozdrze i spiczaste zęby. Możesz również dodać pazury do palców u rąk i nóg.

Na koniec możesz wykończyć ciało kilkoma oznaczeniami na grzbiecie i cienką linią na końcu ogona. Możesz narysować je innym kolorem niż reszta dinozaura, albo dodać wzór lub coś innego, aby stworzyć niesamowity prehistoryczny krajobraz!

Nogi

Tyrannosaurus rex, jeden z największych dinozaurów, jakie kiedykolwiek chodziły po Ziemi, miał potężne nogi. Ich nogi były tak silne, że pomagały im szybko poruszać się podczas polowań lub uciekać przed drapieżnikami.

Były też niezwykle potężnymi maszynami do gryzienia, które swoimi niewiarygodnie ostrymi zębami wysysały duże kawałki zdobyczy. Ich szczęki były w stanie miażdżyć kości nawet te znajdujące się w najgrubszej kości nogi innych dinozaurów.

Ale ramiona były zbyt małe, by pomóc mu w przenoszeniu zdobyczy do pyska, nie był też w stanie użyć ich do chwytania walczącej ofiary, jak inne mięsożerne teropody. Paleontolodzy od dawna spekulowali, że ramiona T. rexa mogły służyć do sygnalizacji społecznej lub pomagać mu w wstawaniu z ziemi.

Jednak Padian przekonuje, że ramiona te były w rzeczywistości istotną pomocą w przetrwaniu. Tyranozaurydy polowały w stadach, a nie pojedynczo; malutkie ramiona mogły przytrzymywać zdobycz, a nawet pomóc członkowi stada w przytrzymaniu atakującego Triceratopsa.

Oprócz ramion tyranozaurydy miały potężną szyję, która pozwalała im ściągać zdobycz gardłem. Jest to podobne do tego, jak polują współczesne krokodyle i smoki z Komodo.

Mięśnie szczęki tyranozaurydów były tak potężne, że pojedynczy ząb mógł wywierać od 35 000 do 57 000 niutonów siły ugryzienia, co czyniło je najsilniejszymi zwierzętami lądowymi, jakie kiedykolwiek żyły. To ponad dwa razy więcej niż siła ugryzienia słonowodnego krokodyla, który jest uważany za najbardziej śmiercionośne zwierzę świata.

A ich tylne nogi, które były znacznie większe niż u mniejszych dinozaurów z ich rodziny, stabilizowałyby je, gdy zasysały zdobycz. Posiadały również zdolność do wyrywania się do tyłu swoimi silnymi szyjami, gdy sprowadzały zdobycz, według Hutchinsona.

Te ustalenia składają się na śmiałe przewidywania: T. rex był najbardziej udanym mięsożercą w historii, prawdopodobnie miał populację liczącą dziesiątki tysięcy. Korzystając z prawa Damutha, które sugeruje, że rozmiar ciała wpływa na gęstość populacji żywych zwierząt, Marshall i in. szacują, że T. rex musiał upolować co najmniej dziesięć razy więcej ofiar niż mniejsze teropody, które są przede wszystkim padlinożercami.

Ogon

Tyrannosaurus rex to jeden z najbardziej imponujących drapieżników typu apex, jakie kiedykolwiek grasowały po Ziemi. Były ogromne, ważyły ponad cztery tony i mogły dorastać do ponad 40 stóp długości. Znane były również z dużych głów oraz malutkich ramion i dłoni, co czyni je zabawnymi zwierzętami do rysowania.

Ich szkielety pokazują przesadne “S” w szyi, które cofało środek ciężkości, by zapobiec upadkowi dinozaura do przodu. Jest to cecha konstrukcyjna często spotykana także u innych dinozaurów.

To wyjaśnia, dlaczego mają duże głowy i dość owalne ciała; pomaga to zrównoważyć ciężar ich dużych szczęk. Mają też ogon, dlatego sądzimy, że byłyby w stanie tak szybko biegać.

Wykorzystując zarys głowy z obrazka referencyjnego, naszkicuj przybliżony kształt ciała i nóg T-Rexa. Nie musi być on idealny, ale dobrze jest najpierw uzyskać podstawowe kształty.

Następnym krokiem jest poprawienie konturu głowy i dodanie rysów twarzy. W tym celu narysuj oko w formie owalu, usta linią falistą, a kontur głowy uczyń kanciastym.

Aby zakończyć rysunek, użyj grubszego pisaka do obrysowania swojego T-Rexa, a następnie wypełnij szczegóły cieńszym pisakiem. Dzięki temu t-rex będzie się wyróżniał i łatwiej będzie dostrzec szczegóły.

Następnie możesz narysować ostre zęby i małe czarne kółko w oku dinozaura. Na koniec możesz dodać pazury do palców u rąk i nóg swojego t-rexa.

Gdy skończysz, możesz narysować bardziej szczegółowe tło i dodać oznaczenia na grzbiecie dinozaura (paski, plamki, dowolny wzór). Możesz nawet spróbować nadać swojemu T-Rexowi wygląd smoka z płomieniami lub skrzydłami!

Jeśli szukasz sposobu, by Twój T-Rex był bardziej realistyczny, warto narysować go w scenerii dżungli lub prehistorycznego krajobrazu z wulkanem. To dobry sposób na przećwiczenie umiejętności tworzenia realistycznego konturu!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *