Jak narysować żabę

Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, czy po prostu chcesz narysować żabę do książki dla dzieci, istnieje wiele różnych sposobów, w jaki możesz to zrobić. Istnieje kilka podstawowych wskazówek i trików, które pomogą Ci uczynić swoją żabę tak realistyczną, jak to tylko możliwe.

Krok 1: Dodaj w planie tylne nogi

W przeciwieństwie do ludzi, żaby nie mają szyi, o której można by mówić. Ale falanga żab nie jest jedynym załamaniem w łańcuchu związanym z żabami. Sztuką jest zapewnienie płynnego przejścia żaby do żaby od chum do mate do mate do mate. To może być najtrudniejsza część łańcucha związanego z żabami – ten fragment jest dziełem autora portalu klinikaars.pl. Na szczęście istnieje kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci utrzymać się na prostej drodze. Poniższa lista zawiera najważniejsze wskazówki dotyczące łańcucha żab:. Warto również wziąć pod uwagę następujące wskazówki:. Lista jest podzielona na trzy grupy: żaby na pierwszym planie, żaby w środku i żaby w tle. A więc, która z nich pasuje do Ciebie? Na szczęście żaby z grupy pierwszego planu są znacznie łatwiejsze w zarządzaniu i mniej podatne na nawroty do grupy matecznej. Te z grupy środkowej mogą być nieco podstępne, ale powinny być łatwiejsze do opanowania.

Krok 2: Dodaj definicji i realizmu

Używając jasnozielonego koloru, obrysuj ciało żaby. Ciało żaby powinno być lekko zakrzywione i mieć fałdy skóry wokół przednich nóg. Powinno mieć również fałdy wokół oczu i pyska. Kontur grzbietu żaby powinien być również lekko zakrzywiony.

Żaby występują we wszystkich rodzajach środowisk, ale powszechnie przedstawia się je jako symbole odrodzenia. Aby żaba wyglądała bardziej realistycznie, użyj tęczówki jej oka, aby dodać definicji do rysunku. Można ją wycieniować lub namalować ciemnym kolorem. Do wykończenia kolorowego obszaru można użyć białego pióra żelowego lub tuszu.

Przednia noga żaby ma trzy długie palce. Palce na prawej nodze będą dłuższe niż te na lewej. Palce na przedniej nodze będą zakrzywione.

Tylna noga żaby powinna być nieco mniejsza niż tylna. Tylna noga na dalekim końcu powinna być przesłonięta przez ciało. Tylna noga na bliższym końcu musi mieć kształt małego owalu.

Pysk żaby powinien być lekko zakrzywiony i powinien być nieco dalej od oczu niż pysk na głowie żaby. Dolna warga żaby powinna być równoległa do linii ust. Szyja żaby powinna być zakrzywiona u góry i na zewnątrz u dołu.

Grzbiet żaby składa się z łuku, który przebiega przez przednie oko. Zarys grzbietu żaby zaczyna się od tego łuku i biegnie w dół do skrzyżowania tylnej tylnej nogi z korpusem. Następnie obniża się, tylko nieznacznie, i kontynuuje zakrzywiony w kierunku grzbietu.

Krok 4: Dodaj plan skrzydeł

Używając podstawowego kształtu ciała żaby, narysuj owal, który jest mniej więcej w połowie szerokości głowy. Dodanie zakrzywionej linii w pobliżu górnej części owalu pomoże uzupełnić skrzydło żaby. Następnym krokiem jest dodanie kilku krzywych C do ciała.

Innym sposobem na dodanie w planie skrzydeł żaby jest stworzenie małej przerwy między nimi. Możesz również użyć linijki, aby upewnić się, że skrzydła są proporcjonalne do reszty ciała.

Innym sprytnym sposobem na stworzenie skrzydła żaby jest narysowanie prostego koła i wycieniowanie go tak, aby powstała tęczówka. Możesz to zrobić za pomocą grafitowego ołówka 4B i miękkiego pędzelka. Możesz również użyć ołówka grafitowego 2H, aby dodać teksturę do skóry żaby.

Oczy żaby znajdują się po obu stronach jej twarzy. Przód jej głowy ma owalny kształt, a tył jest bardziej zakrzywiony. Oko znajdujące się z przodu powinno być największe u żaby. Drugie oko powinno być mniejsze i znajdować się na plecach. Usta powinny mieć kształt koła i powinny znajdować się po przeciwnej stronie twarzy.

Wreszcie palce żaby są zakrzywione. Przednie palce to trzy długie i cienkie linie, a tylne palce to trzy zakrzywione linie o kącie około 90 stopni. Używając grafitowego ołówka 4B, możesz dodać teksturę do palców, nóg i bębenka.

Głowa żaby jest półowalna z kwadratowym nosem i dużym owalnym okiem. Przednia tylna noga żaby jest owalna i nie powinna być większa od głowy żaby.

Krok 5: Dodaj szczegóły

Dodanie szczegółów do rysunku żaby może sprawić, że rysunek będzie bardziej realistyczny. Niektóre z detali, które możesz dodać to grzbiet w dół, długie zaokrąglone linie wokół oczu i małe znaki wokół stawów. Możesz również użyć cieniowania, aby dodać więcej realizmu do rysunku.

Żaby są często przedstawiane w różnych kolorach. Niektóre gatunki mają jaskrawe żółte plamki na grzbiecie. Możesz pokolorować rysunek żaby za pomocą akwareli lub pisaków pędzelkowych. Możesz również użyć ołówka grafitowego 4B do naniesienia szczegółów. Możesz również użyć tuszu do wykończenia rysunku.

Pierwszym krokiem w rysowaniu żaby jest stworzenie zarysu jej ciała. Można to zrobić rysując poziomą linię w poprzek papieru. Zarys ciała żaby powinien mieć podobny kształt i wielkość do zarysu głowy.

Następnym krokiem w rysowaniu żaby jest dodanie szczegółów do ciała. Te szczegóły mogą obejmować małe linie na ramionach i łokciach. Ten krok obejmuje również dodanie cieni do ciała i oczu żaby. Możesz również dodać cień do ust i podbrzusza.

Ostatnim krokiem w rysowaniu żaby jest kolorowanie rysunku. Ten krok jest najbardziej ekscytujący, ponieważ możesz użyć swoich artystycznych umiejętności, aby sprawić, że żaba będzie wyglądać niesamowicie. Następnym krokiem jest dodanie cieniowania do twarzy i grzbietu żaby. Możesz również dodać białe plamki wokół tęczówki oka żaby. To cieniowanie może również podkreślić zakrzywiony kształt oka. Do wykończenia czarnych obszarów można użyć tuszu.

Żaby mają blade dolne wargi i blade podbrzusze. Możesz wycieniować usta i podbrzusze i użyć ołówka grafitowego 4B do dorysowania szczegółów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *