Jak narysować dinozaura

Jak narysować dinozaura

Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, początkującym lub po prostu zainteresowanym nauką rysowania dinozaura, proces ten jest bardzo prosty. W rzeczywistości, można zacząć od głowy i pracować swoją drogę w dół do nóg i pazurów. Kiedy już skończysz z tą częścią rysunku, możesz dodać nos i ostre zęby.

Krok 1: Zacznij od głowy

Rozpoczęcie rysowania dinozaura może być trudne. Zadanie to można ułatwić, postępując zgodnie z przewodnikiem krok po kroku. Po zapoznaniu się z podstawami, możesz zacząć upiększać swój rysunek, aby stworzyć unikalny, oryginalny projekt. Przy odrobinie praktyki będziesz w stanie stworzyć rysunek dinozaura, który będzie rywalizował z ulubieńcami z Parku Jurajskiego.

Najlepiej zacząć od dobrego zdjęcia referencyjnego. Poszukaj dinozaura, który przypomina Twojego pod względem długości, kształtu i wielkości. To pomoże Ci stworzyć dokładniejszy rysunek.

Na przykład, możesz użyć obrazu referencyjnego Tyrannosaurusa Rexa. To da Ci dobry pomysł na rozmiar nóg, rozmiar głowy i szerokość brzucha. Gdy masz już pojęcie o wielkości dinozaura, możesz zacząć rysować wymaganą liczbę nóg. W tym celu musisz narysować odpowiednią liczbę półkoli, aby uzyskać właściwe odstępy.

Możesz także dodać kilka zakrzywionych linii, aby nadać dinozaurowi bardziej realistyczny wygląd. Być może nie będziesz w stanie zrobić tego dla każdej nogi, ale możesz to zrobić dla szyi i ogona. Być może będziesz musiał użyć do tego kilku dodatkowych kartek papieru.

Jak widzisz, rysowanie głowy dinozaura nie jest tak trudne, jak się na początku wydaje. W rzeczywistości możesz to zrobić za pomocą niemal każdego przyboru do rysowania. Przy odrobinie praktyki będziesz miał narysowaną głowę dinozaura w krótkim czasie. Możesz narysować dinozaura kilka razy, aby lepiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał na stronie.

Krok 2: Dodaj nogi

Dodanie nóg do dinozaura jest tak proste, jak narysowanie dwóch półkolistych łuków. Łuki te są następnie umieszczane na ciele dinozaura. Nogi mogą być umieszczone w dowolnym miejscu wzdłuż brzucha dinozaura.

Dodanie zakrzywionych linii do nóg dinozaura sprawia, że wydaje się on jakby chodził. Można to zrobić za pomocą zakrzywionej linii na każdej nodze lub rysując zakrzywioną linię, która łączy każdą stopę. Następnie zakrzywioną linię można przesunąć w inne miejsce, aby wyglądało to tak, jakby poruszał się w innym kierunku.

Inną opcją jest użycie serii kółek. Oprócz tego, że jest to świetny sposób na dodanie nóg do dinozaura, okręgi mogą być także użyte do dodania wielu innych cech do dinozaura. Na przykład, koła mogą być użyte do stworzenia plam, pasków i innych małych szczegółów.

Aby uzyskać bardziej realistyczny wygląd, spróbuj dodać tekstury do swoich rysunków. Może to być np. dodanie łusek lub opuszków do stóp dinozaura. Dodaj też do swoich rysunków realistyczne cieniowanie, które dodaje głębi obrazkowi.

Oprócz dodania nóg do dinozaura, możesz także dodać szczegóły do jego głowy. Dobry kształt głowy to taki, który ma spiczastą linię szczęki, jest płaski u góry i zwęża się ku dołowi.

Jeśli chcesz, by Twój dinozaur miał usta, narysuj zakrzywioną linię, która zaczyna się od podbródka i idzie w górę pod kątem 10 stopni. Możesz też narysować linię w kształcie litery V, która połączy pysk z głową.

Możesz dodać szczegóły do swojego rysunku dinozaura, kolorując go lub używając kolorowych kredek, aby dodać kolory. Jeśli nie chcesz go kolorować, możesz również użyć markerów do dodania kolorów.

Krok 3: Dodaj nos

Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować własną maskę do malowania twarzy dinozaura, czy chcesz użyć jej jako kostiumu na Halloween, maska do malowania twarzy dinozaura może być łatwa do stworzenia. Możesz użyć dowolnych kolorów lub pasków, które lubisz, i możesz dodać różne funkcje, aby twój dinozaur był wyjątkowy. Istnieje również wiele różnych projektów dinozaurów malowania twarzy maski dostępne, więc można wybrać jeden, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Aby rozpocząć maskę do malowania twarzy dinozaura, najpierw narysuj kontur swojego dinozaura. Kontur może obejmować głowę, szyję i grzbiet Twojego dinozaura. Może być teksturowany, kolorowy lub wzorzysty. Gdy masz już ukończony zarys, możesz dodać szczegóły.

Gdy dodasz twarz, możesz użyć flamastra, aby dodać szczegóły. Można dodać oko, nos i usta. Dzieci mogą również narysować kości. Jeśli chcesz dodać oko, możesz użyć czarnej farby do twarzy. Możesz również namalować kształt kropli łzy na rogach swojego dinozaura. Następnie możesz użyć średniej zielonej farby, aby stworzyć liście paproci wokół oczu.

Możesz również pomalować tułów dinozaura na niebiesko lub pokolorować grzbiet i ramiona na ciemną zieleń. Możesz też dodać kropki na ogonie za pomocą czarnej farby do twarzy.

Aby dodać nogi, możesz narysować dwa półkoliste łuki lub narysować je w dowolnym odstępie. Następnie możesz je umieścić w dowolnym miejscu na brzuchu swojego dinozaura. Po narysowaniu nóg, możesz narysować malutkie pazurki na łapach.

Gdy Twój dinozaur jest już kompletny, możesz dodać szczegóły, takie jak oko lub nos. Możesz też dodać do projektu brokat. Możesz użyć butelki z wodą w sprayu, aby równomiernie dodać brokat.

Krok 4: Dodaj ostre zęby

Dodanie ostrych zębów do dinozaura jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia dla rysunku dinozaura. Dodanie zębów pomoże nadać twojemu dinozaurowi realistyczny wygląd, a także pomoże ci pokazać swoje kreatywne umiejętności. Aby dodać ostre zęby do dinozaura, zacznij od narysowania konturu. Pomoże Ci to uprościć proces rysowania.

Po narysowaniu konturu, możesz dodać kolor do swojego dinozaura używając kredek. Możesz użyć czarnej, białej, żółtej i zielonej kredki. Możesz także dodać nowe cienie do swojego dinozaura. Kolor, który wybierzesz dla swojego dinozaura, będzie zależał od źródła światła. Jeśli twój dinozaur ma źródło światła, będziesz chciał użyć ciemniejszego koloru.

Następnie możesz narysować mały owal dla oczu dinozaura. Owal powinien być nieco większy niż półksiężyc. Owal powinien znajdować się w dolnej części trójkąta. Ten owal połączy się z półksiężycem, tworząc tylną nogę. Ten owal również powinien mieć zaokrąglony kształt.

Możesz również dodać zęby do dinozaura, używając zakrzywionych linii. Te zakrzywione linie będą stanowić paszczę Twojego dinozaura. Ten pysk powinien mieć ostre zęby i powinien spoczywać na linii warg. Zęby powinny zachodzić na dolną szczękę. Pysk powinien mieć łuskowate plamy i wcięcie. Pysk również składa się z tych zębów.

Dodanie ostrych zębów do dinozaura to zabawny sposób na dodanie trójwymiarowego wyglądu do rysunku dinozaura. Aby dodać ostre zęby do dinozaura, możesz użyć kredek do narysowania zębów lub pokolorować je.

Krok 5: Dodaj pazury

Dodanie pazurów do dinozaura może być łatwym sposobem na stworzenie unikalnego dinozaura. Możesz sprawić, że twoje stworzenie będzie trochę niechlujne z tym krokiem, ale możesz też dodać kilka małych szczegółów. Aby rozpocząć, użyj ołówka i narysuj mały owal dla głowy. Zostaw trochę miejsca na szyję i ciało. Następnie możesz użyć flamastra, aby narysować linie ołówka. Jeśli chcesz urozmaicić kolor, użyj ciemniejszej brązowej kredki na krawędziach owalu.

Następnie narysuj z boku literę V, która jest tej samej szerokości co dwa narysowane przez Ciebie okręgi. Uważaj, aby w tym momencie nie połączyć V z okręgami. Jest to ostatni krok w procesie rzeźbienia. Jeśli zrobisz pazury zbyt blisko ciała, mogą one pokłuć ludzi. Możesz użyć lżejszego nacisku ołówka, aby połączyć kropki.

Po narysowaniu dinozaura możesz użyć kolorowego ołówka lub markera, aby pokolorować swoje stworzenie. Możesz również dodać łuski na ogonie lub opuszki na stopach. Język Indoraptorów jest różowy. Indoraptory mają również białe zęby. Indoraptory mają również różowe tkanki łączne między szczękami.

Możesz również dodać zakrzywiony róg na wężu swojego dinozaura. Jeśli chcesz dodać falbanki do swojego stworzenia, możesz użyć ciemniejszej brązowej kredki. Możesz również użyć czarnej, aby dodać cienie i dodać trochę szczegółów.

Na koniec dodaj cienką granicę z jasnoszarego koloru, która jest kwadratowa i nierówna. Możesz również użyć białych kropek, aby wypełnić jasnoszarą granicę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *