Jak narysować wiewiórkę

Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący w rysowaniu, czy po prostu chcesz nauczyć się nowej umiejętności, istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby narysować wiewiórkę. Od kierunkowości futra do wtapiania reszty ciała wiewiórki za pomocą cieniowania, ten artykuł pokaże Ci jak narysować wiewiórkę.

Kierunkowość pociągnięć futra

Niezależnie od tego, czy próbujesz zdecydować, co narysować na ścianie, czy chcesz zrobić furorę wśród znajomych, futrzane stworzenie jest idealną paszą. Jednak nie każde stworzenie jest stworzone równe, a odrobina wyprzedzenia przechodzi długą drogę w zapewnieniu, że twoje stworzenie będzie dziełem sztuki. Najlepsze jest to, że proces jest stosunkowo bezbolesny dzięki wzorowemu zespołowi obsługi klienta. Najtrudniejszą częścią jest znalezienie odpowiedniego zwierzęcia za najlepszą cenę, ale zawsze znajdzie się chętny sprzedawca. Nie wszystkie zwierzęta są jednakowe i zawsze istnieją wyjątki od reguły. Na przykład, nie wszystkie koty będą potulne i kot, który jest nieco starszy niż przeciętny kot może nie być najseksowniejszym z partii. Na szczęście w Twojej okolicy jest wielu renomowanych hodowców, którzy mogą ręczyć za to, że znajdziesz dla siebie najbardziej odpowiednie zwierzę.

Linie konstrukcyjne

Używanie linii konstrukcyjnych podczas rysowania wiewiórki pomoże Ci stworzyć dobrze zdefiniowany kształt. Linie konstrukcyjne to linie tworzone za pomocą ołówka, które służą do rozplanowania małych części rysunku – sekcja ta pochodzi od autora strony odbierzporadnik.pl. Są to głównie koła i linie proste, ale mogą być wydłużone do nieskończoności. Są one ważne przy rysowaniu właściwych proporcji, a także mogą być używane do blokowania fragmentów rysunku.

Możesz użyć linii konstrukcyjnych do narysowania wiewiórki na drzewie. Główna część ciała wiewiórki powinna być przedstawiona za pomocą zakrzywionej linii. Użycie małych owali konstrukcyjnych doda głębi i szczegółów do ciała. W uszach wiewiórki również zostaną użyte owale konstrukcyjne.

Przednie ucho powinno zaczynać się tuż poniżej czubka głowy wiewiórki. Zakrzywiona linia przedniego ucha powinna być skierowana do przodu. Nos powinien być ustawiony pod kątem nieco powyżej uszu. Drugie ucho z tyłu powinno zaczynać się na szczycie głowy wiewiórki.

Przy rysowaniu wiewiórki na drzewie ważne jest, aby głowa znajdowała się blisko orzecha, który wiewiórka trzyma. Łapa z przodu powinna być lekko wygięta do góry. Druga łapka powinna być lekko schowana przez trzymany przez nią orzech.

Oczy wiewiórki powinny być małe i czarne. Nos powinien być nieco dłuższy od ciała. Uszy powinny mieć ostre zakończenie.

Rysując wiewiórkę w cienistym drzewie, będziesz musiał użyć małych owali konstrukcyjnych do obrysowania ciała wiewiórki. Będziesz musiał także narysować dłuższe linie szkicu, które biegną prostopadle do linii konstrukcyjnej ogona.

Rysując wiewiórkę, powinieneś użyć zwykłego ołówka. Należy uważać, aby nie naciskać zbyt mocno na papier.

Wtapianie reszty ciała wiewiórki za pomocą cieniowania

Tworzenie wiewiórki w ołówku wymaga nieco finezji. Poniższe porady i wskazówki pomogą Ci przełożyć pióro na papier.

Po pierwsze, zacznij od narysowania górnej połowy wiewiórki. Następnie narysuj dolną połowę, ale nie zapomnij o przedniej i tylnej ćwiartce. Na koniec narysuj ogon. Upewnij się, że masz pusty żołądek. Po tym wszystkim zaczyna się zabawa. Jednym z najlepszych sposobów na narysowanie wiewiórki jest użycie jednego z wielu dostępnych darmowych programów do rysowania wiewiórek. Powstałe arcydzieło będzie jedyne w swoim rodzaju. Jedna wskazówka dla zapewnienia sukcesu jest użycie miękkiego ołówka. Zapewni to gładkie i spójne wykończenie. Ołówek z miękką końcówką jest również najlepszym sposobem, aby zapewnić, że nie rozmazać stronę. Wreszcie, nie zapomnij ćwiczyć bezpiecznych technik rysowania, takich jak używanie gumki do mazania rysunku. Nie chcesz przecież skończyć z niedokładnie narysowanym trzmielem! Jeśli zastosowałeś się do naszych porad i wskazówek dotyczących rysowania wiewiórek, Twoja wiewiórka będzie wyglądać jak prawdziwa. Upewnij się, że używasz odpowiednich narzędzi do pracy i nie zapomnij uzupełnić zapasów po każdej sesji rysowania. Przekonasz się, że rysowanie wiewiórki ołówkiem nie jest takie złe, jak mogłoby się wydawać!

Dodanie koloru do rysunku może go ożywić

Dodanie koloru do rysunku wiewiórki jest świetnym sposobem na nadanie mu głębi. To może pomóc w ożywieniu postaci. Możesz również dodać zainteresowanie do swojego rysunku poprzez użycie kolorów, które nie są zwykle związane z wiewiórkami. Możesz zacząć od lekkiego konturu, aby uzyskać właściwe proporcje, a następnie dodać kolor do swojego rysunku.

Najbardziej oczywistym sposobem dodania koloru do rysunku jest jego wycieniowanie. Jeśli używasz kolorowego ołówka, najlepiej jest użyć ciemniejszego ołówka do cieniowania ciała, zwłaszcza tułowia, a jaśniejszego do cieniowania twarzy i brzucha. Możesz również dodać kolor do swojego rysunku malując pastelowymi liniami.

Jeśli używasz kredki, użyj jasnego brązu do twarzy i brzucha, a pomarańczu lub różu do reszty ciała. Możesz również użyć czarnej lub niebieskiej kredki do oczu, ale pamiętaj, aby użyć białych plamek, aby się mieniły.

Możesz dodać kolor do swojego rysunku na wiele sposobów, np. używając bieli do podkreślenia pewnych obszarów lub używając koloru do dodania tekstury do swojego szkicu. Możesz również użyć wacika, aby dodać cieniowanie. Możesz również użyć farby akwarelowej, aby dodać kolor do swojego rysunku.

Najbardziej oczywistym sposobem dodania koloru do rysunku wiewiórki jest użycie małych pociągnięć do obrysowania ciała, głowy i ogona. Możesz użyć jasnego kolorowego ołówka na początek, a następnie dodać ciemniejszy kolor w miarę postępu prac. Możesz również dodać małe pociągnięcia na spodzie owalu głowy, aby nadać jej puszystość i kształt wiewiórki.

Wiewiórki uwielbiają trzymać rzeczy

Niezależnie od tego, czy chcesz narysować wiewiórkę, która uwielbia trzymać rzeczy, czy po prostu chcesz się nauczyć, jak rysować wiewiórki, jest kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci zacząć. Pierwszym krokiem jest wybór medium artystycznego, którego chcesz użyć.

Możesz użyć kolorowego ołówka lub farby akrylowej, aby stworzyć jasne kolory. Jeśli używasz ołówka, upewnij się, że używasz ciemniejszego odcienia ołówka do cieniowania ciała i łapek. Następnie użyj jaśniejszego ołówka do wycieniowania twarzy i brzucha.

Gdy już obrysujesz głowę i ciało, możesz dodać futro, wykonując krótkie, ciemne pociągnięcia wokół uszu i ust. Krótkie pociągnięcia można również zastosować na dłoniach i stopach.

Następnie obrysuj ogon wiewiórki. Możesz to zrobić za pomocą dużych pociągnięć, które są tej samej szerokości co linia konstrukcyjna.

Będziesz chciał podążać za krzywą owalu głowy, aby stworzyć kształt ciała wiewiórki. Możesz również użyć spodu owalu, aby stworzyć linię futra.

Po wykonaniu podstawowego rysunku wiewiórki, będziesz chciał dodać trochę swobodnych trzepaczek wokół pyska. Możesz również dodać linię głowy poniżej tylnego ucha.

Wiewiórki to dzikie zwierzęta. Mają słabe umiejętności podejmowania decyzji przy przekraczaniu dróg i mogą rzucić się na ciebie, gdy są osaczone. To sprawia, że nie są idealnymi zwierzętami domowymi. Mogą również przenosić na ludzi wiele chorób.

Wiewiórki są również znane z tego, że przegryzają wszystko, na czym mogą położyć swoje zęby. Dobrym pomysłem jest zapewnienie wiewiórkom osobnego miejsca do jedzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *